Poniższa instrukcja dotyczy zestawu wyświetlacza LCD z WiFi opartego na Wemos D1 Mini. PCB-1843 oraz KIT-1979 w wersji 0.2.3.
Jeżeli masz inną wersję, poszukaj stosownej instrukcji w spisie dokumentacji.
Lutowanie wyświetlacza masz już za sobą. Przyszedł czas na wgranie odpowiedniego oprogramowania (firmware). Jeżeli niestraszne jest Ci PlatformIO, możesz pobrać projekt z github.com/trekawek/aqi-lcd, skompilować go i wgrać do wyświetlacza. Jeżeli czytasz powyższe zdanie i brzmi ono jak zaklęcie na przywołanie demona cyfryzacji, to zdecydowanie zalecane jest skorzystanie z instrukcji poniżej.
Do wgrania firmware (w wypadku gdy nie masz doświadczenia programistycznego i nie chcesz mierzyć się z PlatformIO) możesz użyć tego samego narzędzia jak przy installacji NAMF. Tylko użyj tego linku: https://raw.githubusercontent.com/trekawek/aqi-lcd/master/bin/firmware-lcd.bin jako źródło oprogramowania do wgrania. Następnie kliknij przycisk Wgraj i zaczekaj kilka sekund aż program skończy wgrywać firmware.
Nie zdziw się, jeżeli po zakończeniu wgrywania na ekranie LCD urządzenia nie pojawi się nic nowego. W moim przypadku po wgraniu oprogramowania ekran nadal był biały. Dopiero po ponownym uruchomieniu Wemosa (przyciskiem RESET lub odpięciem zasilania) na wyświetlaczu pojawiło się czarne tło i białe napisy. W tym momencie urządzenie powinno zacząć rozgłaszać konfiguracyjną sieć WiFi o SSID AQI LCD.
Podłącz się do niej. Po chwili aplikacja przekieruje Cię na www, gdzie należy wybrać link do konfiguracji.
Zmiany zapisujemy niebieskim przyciskiem Apply na dole strony. Jeżeli wszystko jest ok, wyświetlacz powinien połączyć się z nową siecią WiFi. Jeżeli nie będzie mógł nawiązać z nią połączenia uruchomi ponownie tryb konfiguracji. Tryb ten, można uruchomić też w dowolnym momencie przez dwukrotne (w odstępie kilku sekund) przyciśnięcie resetu (RST
).